Website creat cu sprijinul financiar oferit prin programul „În stare de bine” www.instaredebine.ro. Proiect derulat de Asociația Social Activ și finanțat prin programul „În stare de bine”, susținut de Kaufland România și implementat de Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile.

Bine ai venit!

Să faci ceva pentru cineva înseamnă un risc de a te implica. Putem evita grijile, nevoile și suferințele celuilalt, dar astfel nu am putea învăța, simți, schimba, crește, iubi și trăi…”

Activitate ASA

Programele ASA se adresează tuturor copiilor, tinerilor și adulților care sunt în situații de risc și ne sunt aduse în vedere.

Cum ajut

Misiunea și activitatea Asociației Social Activ depinde strict de sprijinul donatorilor și sponsorilor care ne-au ajutat an de an!

Programe

ASA a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe programe de impact care au rezultate extraordinare

Programe de impact

LIFE SKILLS

Am construit programul Life Skills pentru a veni în întâmpinarea nevoilor de dezvoltare a copiilor, tinerilor și persoanelor din medii defavorizate.

Voluntari Voinici ASA

Este un rezultat al Programului Life Skills luând naștere din dorința copiilor, cu care am lucrat de-a lungul anilor, de a deveni Voluntari.

Susținere la distanță

Fiecare dintre noi poate să dăruiască de-a lungul vieții din resursele proprii!

Peste 3500 de copii, tineri și adulți în nevoie identificați de Asociația Social Activ ,în 24 de comunități din județele Arad, Prahova și Constanța au nevoie de ajutor!